Druhá třída

Prostřednictvím spolupráce celého týmu školy, rodičů i dětí se nám během krátké doby podařilo vytvořit fungující online prostor, ve kterém výuka plynule pokračuje. Online školu jsme postavili na jednotných principech a organizačních zásadách, s přihlédnutím ke specifikům každé třídy.

 

KONZULTAČNÍ HODINY

Mgr. Michaela Švandová
PO–PÁ 9–16 h
Bc. Lukáš Truksa
PO–PÁ 9–16 h
Každý všední den nabízíme individuální telefonické konzultace k výuce, organizačním záležitostem, fungování Google Učebny apod.
Renata Krčmářová
PO–PÁ 9–16 h
Jana Tomešová
PO–PÁ 9–16 h
Každý všední den nabízíme individuální telefonické konzultace ke konkrétním přemětům – angličtině (Renata) a matematice (Jana).

ORGANIZAČNÍZÁSADY

  • Týdenní výstupy vyvěšujeme v pondělí a ve středu na nástěnku v Google Učebně.

  • Požadavky na výstupy jsou dětem zprostředkovány formou videa, ve kterém najdou vysvětlení práce a jednotlivých úkolů. Děti mohou práci realizovat krok za krokem společně s videem. 

  • Každý čtvrtek od 19.30 h probíhá společné večerní čtení před spaním. Děti také čtou samostatně doma každý svou vlastní knížku. 

  • Pokračují i projekty v domácím prostředí. Děti mají k dispozici zjednodušený plán projektu a jejich zadavateli jsou zpravidla rodiče. Prezentace projektů probíhají na společných setkáních přes Google Meet. 

  • Společné sdílení strategií řešení úloh (např. v matematice) probíhá průběžně přes nástěnky Lino it (odkazy v Google Učebně).

  • Práci a nároky na děti se snažíme přizpůsobovat situacím v rodinách, se kterými jsme v kontaktu. Zpětnou vazbu k jednotlivým výstupům vkládáme do komentářů přímo ke konkrétním pracím.

PO
10 h – Online výukové setkání s Míšou a Lukášem (1. skupina)
16 h – Online výukové setkání s Míšou a Lukášem (2. skupina)
ST
16 h – Online třídní Krafárna s Míšou a Lukášem
16 h – Online kruh třídy s Míšou, Lukášem, Renčou a Janou (reflexe týdne, písnička)

HARMONOGRAM TÝDNE

VÝUKOVÉ

ZDROJE

Při nastavení systému online výuky ve škole usilujeme o rovnováhu. Specifika každé třídy jdou ruku v ruce s jednotnými principy a organizačními zásadami. Věnujeme se také tématu bezpečnosti dětí v kyberprostoru.

 
Učitelský tandem třídy
 
Mgr. Michaela Švandová
učitelka (tandem třídy)
Škola je nedílnou součástí života každého z nás. Pro mě je to místo podpory, respektu, inspirace, bezpečí, vzájemného obohacení a sdílení. Jsem ráda, že mohu být jeho součástí a zároveň se na něm aktivně podílet.
Bc. Lukáš Truksa
učitel (tandem třídy)
učitel HV, VV
Život je intenzivní dlouhodobý projekt, ve kterém se nikdy nepřestaneme učit nové věci. Baví mě připravovat děti na to, aby každé z nich převzalo odpovědnost za ten svůj.
Další pedagogové
Renata Krčmářová
učitelka angličtiny (tandem)
Jsem ráda, že jsem součástí něčeho tak velkého, jako je budování naší jedinečné školy. Již nyní je plná skvělých dětí a usměvavých kolegů. Díky nim se do práce těším každý den!
Jana Tomešová
učitelka výuky v projektech (dílna)
Tato škola je pro mě krásná tím, že dokáže vytvářet prostředí, kam se chodí učit, rozvíjet a bavit nejen děti, ale i učitelé. 
DO TÉTO TŘÍDY BY MOHLO CHODIT I VAŠE DÍTĚ
SEZNAM VYBAVENÍ A POTŘEB
PRO 2. TŘÍDU
Zprávy z výuky
 

Škola Můj Projekt – základní škola Praha, s. r. o. 

Chomutovická 1443/4

149 00 Praha 4

+420 608 948 311

skola@smp-jm.cz

Kontakt do družiny: +420 602 255 727

IČ: 24736490

IZO: 181033518

ID datové schránky: z5fud8i

Zásady ochrany osobních údajů

Žádost subjektu údajů

 

KURZY PRO VEŘEJNOST

  • Facebook - White Circle

© 2014–2020