Družina

Školní družinu nabízíme ránoodpoledne. Kromě prostor školy využíváme školní zahradu. Naším specifikem je lesní družina, díky které mohou děti trávit odpoledne v přírodním prostředí. Jednou měsíčně se k nim mohou připojit členové rodiny v rámci tzv. otevřené družiny. Alternativou k lesní družině pro starší žáky je školní klub. O náplni družiny jsou rodiče pravidelně informováni.

 
Tým družiny
Bc. Jana Hvězdová
koordinátorka družiny, vychovatelka
Škola je pro mě prostorem plným inspirace a podnětů k objevování sebe sama, svého okolí a vzájemných vztahů. Společně pomáháme dětem otevřít dveře do velkého Světa.
Jana Tomešová
vychovatelka v družině
Tato škola je pro mě krásná tím, že dokáže vytvářet prostředí, kam se chodí učit, rozvíjet a bavit nejen děti, ale i učitelé. 
Mgr. Zuzana Brožová
vychovatelka v družině
Prostor pro setkávání, tvoření, objevování, pro pobyt v přírodě i ve městě. Pro život v celé jeho barevnosti. To je pro mě tato škola.
Petra (Becky) Červienková
vychovatelka v družině
Možnosť učiť na tejto škole je pre mňa výzvou a zároveň naplnením môjho učiteľského sna a to rozvíjaním nielen svojho okolia, ale aj seba samotnej a spoločne tak meniť a tvoriť svet.
Bc. Lukáš Truksa
vychovatel v družině
Život je intenzivní dlouhodobý projekt, ve kterém se nikdy nepřestaneme učit nové věci. Baví mě připravovat děti na to, aby každé z nich převzalo odpovědnost za ten svůj.
 
Družinová nabídka
 

7.30

8.05

Ranní družina

Ranní družina probíhá podle počasí v budově školy a/nebo na školní zahradě. Náplň družiny se odvíjí od zájmů dětí a pedagogického dozoru, který o ně pečuje. Děti mohou využívat vybavení školy a obvykle se věnují volné činnosti.

 

13.30

16.30

Odpolední družina

Odpolední družina probíhá podle počasí v budově školy a/nebo na školní zahradě. Děti mají možnost volné činnosti, pohybu na zahradě nebo zapojení do tvořivých dílen, které organizujeme také v návaznosti na pravidelné akce školy. V době družiny ve škole probíhají odpolední kroužky.

 

14.20

16.30

Školní klub

Školní klub nabízíme jako alternativu k lesní družině pro starší žáky (3.–6. třída). Je koncipovaný jako svobodný čas, ve kterém neprobíhá žádná organizovaná činnost. Každé dítě má tedy možnost trávit čas v klubu po svém, a to na školní zahradě nebo v budově školy. 

 

13.30

16.30

Lesní družina

Lesní družina probíhá 2x týdně za každého počasí v přírodním prostředí (Milíčovský les, Kunratický les..). V pondělí je určená dětem 1.–2. třídy, v úterý všem žákům školy. Nabídka činností je částečně řízená, nabízíme však také příležitost pro bezpečný a svobodný pohyb venku. Podporujeme přirozenou touhu dětí po zkoumání, budování vztahu k přírodě a pocitu odpovědnosti za životní prostředí.

Jak dítě vybavit do lesní družiny

 

14.15

16.30

Otevřená družina

Vždy jednou měsíčně otevíráme lesní družinu také rodičům, prarodičům a mladším sourozencům (v doprovodu rodiče). Nabízíme tak příležitost osobně poznat tým, který o děti pečuje, a navštívit místa, kam s dětmi chodíme. Svou účast není nutné předem hlásit, stačí dorazit včas a ve vhodném oblečení.

Zprávy z družiny
 

Škola Můj Projekt – základní škola Praha, s. r. o. 

Chomutovická 1443/4

149 00 Praha 4

+420 608 948 311

skola@smp-jm.cz

Kontakt do družiny: +420 602 255 727

IČ: 24736490

IZO: 181033518

ID datové schránky: z5fud8i

Zásady ochrany osobních údajů

Žádost subjektu údajů

 

KURZY PRO VEŘEJNOST

  • Facebook - White Circle

© 2014–2020