2.–6. 9. 2019: Adaptační pobyt na samotě u lesa

Aktualizace: 4. říj 2019Penzion Tvrz, Střítež pod Křemešníkem, Vysočina

Vstup na druhý stupeň 6. třída zahájila netradičně (a kdoví, možná teď už tradičně), a to týdenním výjezdem do přírody. Ačkoli noví žáci jsou ve třídě tři, adaptovat se na jakýsi školní řád, v němž si pravidla a požadavky (pochopitelně v souladu s celou ŠMP ;) vymýšlejí Iva a Petr, bylo fajn pro všechny – i pro učitele!Penzion Tvrz nás uvítal nejvlídněji, jak mohl – krásná příroda, skvělé ubytování i jídlo a přehršel zábavy pro děti: bazén, ohniště, fotbálek, hookbručové hřiště, trampolína, šipky, kuličky nebo možnost střelby z kuše. Za to vše vděčíme majitelům, okouzlujícím „mladým“ důchodcům, kteří by si za své dílo a péči o ostatní zasloužili metál a měli by se ukazovat v jiných ubytovacích zařízeních, kde vlídnost a vstřícnost naopak leckdy schází.

Krom toho, co poskytoval přímo penzion, nám oproti předpovědi neuvěřitelně přálo počasí, za což jsme v závěru týdne „obětovali bohům“ v podobě rituálního hodu svatováclavské dvacetikoruny do kašny na pelhřimovském náměstí. Slunce nad hlavou nám umožnilo plánovanou návštěvu lanového centra na Křemešníku, celodenní poutní výlet z centra Pelhřimova po stopách starých „pelhřimů“ (pilgrim = poutník) přes léčivé stříbrné studánky až k poutnímu kostelu Nejsvětejší trojice na samém vrchu posvátného kopce, kde si děti překvapivě mohly ve svatostánku i zahrát na varhany. A dokonce je i přes notnou únavu dokázaly samy pohánět šlapáním!
A do toho všeho jsme nakonec zvládli zapojit i něco málo ze školního programu – seznámení s rozvrhem, novými předměty i s tematickým plánem celého roku. No a na samý závěr nemohla chybět diskotéka a noční bojovka. A kdo by chtěl vědět, co znamená „kontrola klíšťat“, ten se může zeptat doma přímo u zdroje…VÝLETŮM ZDAR!!!Škola Můj Projekt – základní škola Praha, s. r. o. 

Chomutovická 1443/4

149 00 Praha 4

+420 608 948 311

skola@smp-jm.cz

Kontakt do družiny: +420 602 255 727

IČ: 24736490

IZO: 181033518

ID datové schránky: z5fud8i

Zásady ochrany osobních údajů

Žádost subjektu údajů

 

KURZY PRO VEŘEJNOST

  • Facebook - White Circle

© 2014–2020