13.01.2020 - 17.01.2020

Integrované bloky - Mirka, Kačka

V pondělí jsme s dětmi začali intenzivně pracovat na tématu Kalendář a čas, děti si vytvořily vlastní portfolio, do kterého si ukládají pracovní listy, obrázky, zkrátka vše, co se k tomuto tématu váže. Začali jsme ročními obdobími a 12 měsíci. Děti je už umí vyjmenovat, vytleskat je, spočítat slabiky, také vědí, kdy nám končí a začíná škola. V úterý se na nás byli ve výuce podívat rodiče budoucích prvňáčků, s dětmi pak následovala debata, proč by někdo na základě hodiny, kterou viděl, chtěl nebo nechtěl dát své dítě k nám do školy, děti měly spoustu zajímavých postřehů, třeba, že byl ve třídě hluk a to mohlo některým rodičům vadit. Děti si tak uvědomily, na čem ještě v hodinách musí zapracovat a co naopak již teď dobře zvládají.Matematika - Mirka, Kačka

Tento týden nám byl průvodcem krokovací pás, děti si vyzkoušely jak roli chodícího panáčka, tak roli udavače pokynů. Také jsme společně vymysleli, jak budeme krokování zapisovat, abychom se v tom společně orientovali. Nezapomněli jsme ani na již známé prostředí dětského parku, příští týden se na něj podíváme zase blíže.


Projekty - Mirka, Kačka

Plány jsou schválené a projekty běží jak na drátkách. Řežeme, pilujeme, kreslíme, píšeme, lepíme, zatloukáme hřebíky a taky reflektujeme a povídáme si. Jeden projekt už byl dokončen a proběhla tak naše první prezentace projektu.
Angličtina - Renča

V angličtině jsme si opět procvičili slovní zásobu na téma Body parts a naučili se fráze It’s got / I’ve got.


Art - Lukáš

Téma kalendáře se nám přelilo i do hodiny věnované umění. S dětmi jsme si zazpívali několik písní k různým měsícům a poté jsme se pustili do tvoření vlastní písně. Povedlo se nám během 45 minut složit refrén a první sloku písně "Čas měsíců mám rád…". Nutno podotknout, že se nám tento pokus velmi povedl. Po písni nám zbylo málo času, ale využili jsme ho beze zbytku. Namalovali jsme si akvarelem na čtvrtku 4 barvy symbolizující roční období se sluncem uprostřed. Kvůli nedostatku času se nám bohužel výsledek nepovedl tak, jak jsme si představovali. Příští týden se podíváme, co se s barvami stalo po zaschnutí.


Čtenářská dílna - Kačka

Tento týden se v naší třídě objevila nová kniha. Je celá napsaná velkým tiskacím písmem, a tak si v ní může každý z naší třídy číst. Hned jsme ji využili na čtenářskou dílnu. Děti dostaly pracovní listy s otázkami na porozumění textu. Úkolu se zhostily s chutí a úspěšně pracovní list vyplnily. Je krásné pozorovat, jak se děti rozvíjejí, v září spousta z nich nepřečetla ani slovíčko a teď si čteme knížku.


Den venku - Mirka, Kačka

Děti se tento týden vydaly do Kunratického lesa, čekal tam na ně kvíz, který se týkal 12 měsíců a ročních období. Děti si zaběhaly, procvičily mozek a užili krásného zimního počasí.
Škola Můj Projekt – základní škola Praha, s. r. o. 

Chomutovická 1443/4

149 00 Praha 4

+420 608 948 311

skola@smp-jm.cz

Kontakt do družiny: +420 602 255 727

IČ: 24736490

IZO: 181033518

ID datové schránky: z5fud8i

Zásady ochrany osobních údajů

Žádost subjektu údajů

 

KURZY PRO VEŘEJNOST

  • Facebook - White Circle

© 2014–2020