18.11.-22.11.2019

Integrované bloky - Mirka a Kačka

Tento týden jsme se naučili složité písmenko C jako citrón, také k nám zavítal papoušek, který rozvíjel příběh o námořníkovi Norbertovi, Edisoni nám z ciziny zase přivezli kouzelníka Kubu, který si v kufru přivezl podivná písmenka - Q,W,X a Y. Děti si s písmenky skutečně vyhrály, mohly použít modelínu, napsat si písmenko do písku nebo vyplňovat různé pracovní listy. Naučili jsme se také skřítkovskou řeč a umíme se v ní představit. Už se z nás pomalu (nebo rychle?) začínají stávat čtenáři a pisatelé.
Matematika - Mirka a Kačka

Tento týden jsme věnovali krychlovým stavbám a sčítání. Nyní se v matematice zaměřujeme na spolupráci a vzájemnou inspiraci, učíme se fungovat ve skupině a poznáváme, že každý z nás může pro stejné zadání vytvořit různé řešení. A učíme se strategie, jak se vypořádat s tím, že mám řešení jinak než ostatní.
Projekty - Mirka, Kačka a Edisoni

Tento týden nás přijeli navštívit vzácní hosté - Olya z Ruska, Daniel z Mexika, Seymanur z Turecka, Andrea z Číny, a Nino z Gruzie. Připravili si pro nás zajímavé a interaktivní prezentace o své zemi. Děti si nakreslily vlajky jednotlivých zemí, poznali kulturní zvyklosti a třeba i oblíbené pohádkové postavičky z dané země. Prezentace navštívili také někteří rodiče. Návštěva byla zakončena v pátek, kdy děti zažily Global Village, což byla vlastně taková stánková prezentace s ochutnávkami od jednotlivých Edisonů. Moc jsme si tuto návštěvu užili, ale děti se nyní těší na návrat k našemu třídnímu projektu. Děti v rámci své reflexe týdne připravili skupinové plakáty, které hodně napoví o tom, co jich na prezentacích zahraničních hostů zaujalo a co nového se naučily - ochrana ohrožených pand v Číně, velká čínská zeď, želví pláže v Turecku, nebo mexické tance. Povídáním o potřebě poznávat lidi jiných kultur jsme uzavřely hezký týden vzájemného poznávání se.Škola Můj Projekt – základní škola Praha, s. r. o. 

Chomutovická 1443/4

149 00 Praha 4

+420 608 948 311

skola@smp-jm.cz

Kontakt do družiny: +420 602 255 727

IČ: 24736490

IZO: 181033518

ID datové schránky: z5fud8i

Zásady ochrany osobních údajů

Žádost subjektu údajů

 

KURZY PRO VEŘEJNOST

  • Facebook - White Circle

© 2014–2020