18. - 22. 11. 2019 Jak jsme se měli v družině a v klubu

Aktualizace: 22. pro 2019

Tento týden byl týdnem speciálním. Školu navštívili “Edisoni”. Zahraniční studenti, kteří s námi celý týden trávili svůj volný čas. Užili jsme si je také v družině a zkoušeli v praxi, jak jsme na tom s angličtinou. A co jsme s nimi všechno dělali?


V lese

V pondělí jsme po dlouhé době vyrazili do Kunratického lesa. Stavěli jsme lesní domečky a na naší oblíbené houpačce podnikali pokusy s vlastní váhou. Převáží všichni kluci holky? Převáží prvňáčci druháčky? A co se stane, když se do hry přidá Jana s Becky… Odpovědi znají děti. Druhá polovina listopadu nám dává spoustu možností her s listím. Na zemi už ho je opravdu hodně. A tak jsme se dozvěděli, jaký je rozdíl mezi bludištěm a labyrintem. Obojí jsme následně vytvořili z listí, abychom to mohli zjistit také vlastním prožitkem. Pak přišel krásný nápad to spojit. A když bylo hotovo, mohli jsme si obojí vyzkoušet na vlastní kůži. Na přání dětí jsme se pak společně přesunuli na nedaleké hřiště, kde jsme si užili společné hry a prolézačky. Jen nám chyběl míč, a tak kluci vymysleli fotbal s virtuálním míčem.V dílničkách

Na dílničkách s námi vyráběli a “pekli” Edisoni. Protože se blíží adventní jarmark, připravujeme vánočně laděné výrobky. Už jich máme opravdu hodně a nepřestává nás to bavit. A protože jsou Vánoce o třpytkách, třpytíme se úplně všichni. V pondělí se třpytili v dílničce andílci. Ve středu jsme se ponořili do mouky a těsta a školou se rozlila vůně vánočních perníčků. Děti vykrajování tak bavilo, že jsme zaplnili skoro deset plechů! Ve čtvrtek se znovu třpytily - tentokrát ozdoby na stromeček z recyklovaného papíru a alobalu a také jmenovky na dárky.


Na zahradě

Tento týden venkovní družině přálo dobré počasí. A tak jsme mohli hrát fotbal, naučit se petanque, prozkoumávat domečky, houpat se. Nechyběl ani florbal a potřebná úprava zahrady. Starší děti si teď nejvíc užívají pinpongový stůl a obíhačku.Vevnitř

Když si zrovna neužíváme dílničky a nejsme na pravidelných kroužkách, je čas pro volné hry. Stále víc a víc dětí si rádo zaleze do knihovny a hrají společenské hry. Ještě stále jsme neobjevili úplně všechny. Prvňáčkové i druháčkové rádi a poctivě dodělávají úkoly, které dostali od svých učitelů. Tak moc je to baví.

Škola Můj Projekt – základní škola Praha, s. r. o. 

Chomutovická 1443/4

149 00 Praha 4

+420 608 948 311

skola@smp-jm.cz

Kontakt do družiny: +420 602 255 727

IČ: 24736490

IZO: 181033518

ID datové schránky: z5fud8i

Zásady ochrany osobních údajů

Žádost subjektu údajů

 

KURZY PRO VEŘEJNOST

  • Facebook - White Circle

© 2014–2020