2., 3. a 4. týden: 9.-27. 9. Drobná ochutnávka toho, co vše jsme stihli...

Tři týdny můžou uplynout poměrně nevýrazně, mohou ovšem také přinést hooodně nového. A protože začal nový školní rok, náš případ je ten druhý.


Intenzivně jsme pracovali na naší třídě, zvládli jsme si nastavit pravidla kruhu (v němž společně sedáváme, diskutujeme, řešíme), rozdělit si třídní kompetence, projít velmi obohacující a hlubokou diskusí o šikaně a jejích náznacích a zažít fascinaci krásou nových učebnic!

Z učebnic se sice stále ve většině předmětů neučíme - v knihovně je ale máme a každý je může využívat dle své libosti. Vybrali jsme ty nejzajímavější a vedle encyklopedií mohou dětem sloužit jako jeden ze zdrojů informací a mnohdy i inspirace!


V projektech jsme spustili první velký druhostupňový celotřídní projekt - školní časopis - v němž má každý ze třídy svou roli: nechybí nám dokonce ani účetní!

(Na následující fotografii můžete vidět tým navrhující první podobu loga časopisu.)

Současně jsme se seznámili s tím, jaká budou pravidla a povinnosti projektů na 2. stupni.
Dny venku jsme trávili třeba hledáním bytostných otázek týkajících tohoto světa - které se zakódované do QR kódů mohly nalézat téměř kdekoli. I na stromech. A své odpovědi jsme pak porovnávali se starými mýty, legendami, pořeklady, pranostikami... a nakonec i s vědou.

Rovněž jsme ukízeli Česko a zavítali také do pražské zoo, kde si děti zjišťovaly podrobnosti k plánované adopci lamy. Původně drobné "tišící" gesto "lamy" si v mžiku získalo takovou oblibu, že dokonce dalo jméno i našemu vznikajícímu časopisu - Lamoviny.Na klasickou zprávu z výuky se souhrnem jednotlivých předmětů se můžete těšit nejpozději v pátek 4. 10. Tam už si budete moci prohlédnout i fotky téměř finálního vzhledu třídy...

Škola Můj Projekt – základní škola Praha, s. r. o. 

Chomutovická 1443/4

149 00 Praha 4

+420 608 948 311

skola@smp-jm.cz

Kontakt do družiny: +420 602 255 727

IČ: 24736490

IZO: 181033518

ID datové schránky: z5fud8i

Zásady ochrany osobních údajů

Žádost subjektu údajů

 

KURZY PRO VEŘEJNOST

  • Facebook - White Circle

© 2014–2020