2. - 6. 12. 2019 Jak jsme se měli v družině a v klubu

Aktualizace: 13. pro 2019

V lese

V pondělí jsme na žádost dětí opět vyrazili do Kunratického lesa. Tentokrát jsme oslavovali narozeniny a svátek dětí. Obnovili jsme bludiště a labyrint, vyřezávali a stavěli nový domeček. Becky objevila v lese jmelí. Tak dobře jsme se bavili, že nám tentokrát na hřiště s prolézačkou zbylo jen minimum času. V kruhu jsme se následně při hlasování dozvěděli, že děti sem chtějí brzy znovu.

V úterý jsme se vydali na společnou lesní družinu na tradiční místo do Milíčovského lesa. Nejprve jsme se věnovali vlastním hrám, někteří vyřezávali a na závěr nechybělo “krvavé koleno”.


Na zahradě

Protože přišla zima a celý týden se teploty pohybují lehce nad nulou, většina dětí se přestěhovala z domečků na zahradě natrvalo do tepla. A komu se venku přesto líbí, přijde se zahřát kolem čtvrté hodiny, když nám zapadne sluníčko.

Žádné počasí nezastaví fotbalisty a florbalisty v jejich hře. Zjišťujeme, že i petanque a ping-pong se dají hrát v zimě. Jen když se sešeří, tak už na to prostě nevidíme. Občas se nám stává, že přehlédneme i nepořádek na zahradě. A tak se znovu učíme, že, co si půjčíme, za to neseme odpovědnost, a je potřeba to vracet. Proč? No protože si chceme hrát znovu a znovu a zároveň chceme mít uklizenou zahradu.


V dílničkách

Pondělní dílnička byla věnována tvorbě svícnů z jablíček pro středeční adventní spirálu 1.-3. třídy. Přišla nám s ní pomoct maminka jedné třeťačky. Moc děkujeme!

Středa byla ve znamení spirály. Než to ale všechno ve čtyři hodiny vypuklo, tak jsme stihli se Zuzkou nazdobit perníčky a s Jančou vytvořit vánoční dekorace ze šišek.

Ve čtvrtek jsme měli v dílničce návštěvu. Maminka jedné třeťačky přišla s dětmi vyrábět svícínky. Už příští týden budete moct sami ocenit, jak moc se nám jejich výroba povedla. S Jančou T. děti vyráběly kolíčkové ozdoby z pozlacených a posněžených šišek.

V pátek většinou patří dílnička Lukášovi - což znamená, že děti vystřihují průsvity, nebo se plstí s vlnou.


Vevnitř

Tak jako se na podzim stěhují ptáci za teplem, stěhují se i děti ze zahrady do vnitřních prostor školy. Tato změna jim přináší možnost blíž se poznat se spolužáky z jiných tříd. Hledají, jak spolu trávit čas v knihovně a v tiché místnosti. Občas se tak zaberou do hry, že věk nehraje roli. Tichá místnost pak velmi ožije. Je krásné pozorovat, jak si společně se čtvrťáky hrají prvňáčci a jak je jedno, jestli je to holka nebo kluk.

Objevují se tak nové hry na polštářovou válku a nebo stavění domečků z dek a polštářů. Některé děti už nedočkavě nacvičují koledy na Vánoce, to bývá i dost hlučné ;o) Když chceme opravdu klid, tak jsme v knihovně nebo pod schody. Společně si užíváme také různé deskové hry.Škola Můj Projekt – základní škola Praha, s. r. o. 

Chomutovická 1443/4

149 00 Praha 4

+420 608 948 311

skola@smp-jm.cz

Kontakt do družiny: +420 602 255 727

IČ: 24736490

IZO: 181033518

ID datové schránky: z5fud8i

Zásady ochrany osobních údajů

Žádost subjektu údajů

 

KURZY PRO VEŘEJNOST

  • Facebook - White Circle

© 2014–2020