9.–13. 9. 2019

Aktualizace: 18. zář 2019

Integrované bloky - Mirka a Jana

Na integrovaných blocích jsme pokračovali v procvičování forem. Procvičovali jsme je individuálně i ve dvojicích. Otevřeli jsme nové téma - římské číslice. Řekli jsme si něco z historie (proč se nazývají římské, jak byly odvozeny), na příkladu hodin jsme se naučili římské číslice od I do XII číst, děti porozuměly logice odvozování čísel IV - V - VI, a našly, kde je v zápisu skryté sčítání a odčítání.


Projekty - Mirka, Jana, Honza

Na projektech jsme se obeznámili s tím, co znamená projekt v pojetí naší školy. Měli jsme prohlídku projektů, které žáci a žákyně vyšších ročníků umístili ve školní zahradě - debatovali jsme, jak lze taký projekt připravit a k čemu slouží. S pomocí piktogramů jsme si vysvětlili základní projektové kategorie. Pomohly nám k tomu otázky - k čemu můj projekt slouží, komu pomáhá; kolik času na vypracování projektu potřebujeme, s kým mohu při jeho realizaci spolupracovat apod. Začali jsme společnou diskuzi o tom, jak můžeme zkrášlit naší třídu a jaké pomůcky jako projekty můžeme vytvořit.


Angličtina - Renča, Mirka

Tento týden jsme opakovali slovní zásobu na téma barvy, čísla od 1-10 a nově jsme přidali školní pomůcky. Zpívali jsme písničky Hello, Count to 10, Rainbow a Chant School Objects. Děti si vyráběly své první flash karty a vypracovaly svůj první pracovní list spojující témata barvy a čísla.


Art - Jana

Tento týden nás zajímala barva žlutá, opět jsme se s dětmi bavili o tom, jak na ně žlutá působí a porovnali jsme ji s modrou, které jsme se věnovali minulý týden. Žlutou jsme poté namalovali technikou mokrého akvarelu.


Den venku - Zuzka a Mirka

Den venku jsme věnovali návštěvě Karlova mostu v Praze. S paní lektorkou z

Muzea hlavního města Praha jsme si povídali o Karlovi IV., jeho královské a císařské funkci, jak je zobrazen na soše na Křižovnickém náměstí a na průčelí Staroměstské mostecké věže. Mluvili jsme o Václavu IV. a o tom, jak byl zachráněn lazebnicí Zuzanou. Jak jsme procházeli mostem, povídali jsme si o sv. Cyrilovi a Metodějovi a sv. Janovi z Nepomuk, kteří tam mají své sochy. Procházku po Karlově mostu jsme zakončili povídáním o Bruncvíkovi a jeho lvu, kterého do té doby nikdo v Čechách nespatřil. Celý čas jsme se jako skupina drželi pohromadě. Cestovali jsme autobusem a metrem, dvakrát jsme přestupovali - na zastávce Opatov a na stanici metra Muzeum. Svačinku jsme měli přímo na mostě.Škola Můj Projekt – základní škola Praha, s. r. o. 

Chomutovická 1443/4

149 00 Praha 4

+420 608 948 311

skola@smp-jm.cz

Kontakt do družiny: +420 602 255 727

IČ: 24736490

IZO: 181033518

ID datové schránky: z5fud8i

Zásady ochrany osobních údajů

Žádost subjektu údajů

 

KURZY PRO VEŘEJNOST

  • Facebook - White Circle

© 2014–2020