21.10. - 25.10.2019

Výlet do Divoké Šárky - Jana, Janča, Becky a Iva

Pondělí bylo pro celou školu velkým dnem - dnem Triád, společného povídání učitelů, rodičů a dětí. A protože se děti zúčastňují této akce až od 3. třídy, vyrazili jsme společně s druháčky na společný výlet do Divoké Šárky. Vyzkoušeli jsme si, jaké to je, se společně bezpečně přepravit na velkou vzdálenost v dopravní špičce. Všichni to zvládli úžasným způsobem. Při cestě měly děti mnohé možnosti poznat nové kamarády z druhé třídy a sdílet s nimi své zážitky z výletu a ze života. Společně jsme vystoupali dobrodružnou cestou až na skalnatý vrchol Divoké Šárky a vyprávěli jsme si pověst o Ctiradovi a Šárce a poté ve skupinkách plnili mnoho úkolů, které si pro nás připravila Becky. Když se čas nachýlil, vydali jsme se na cestu zpátky, jen nás trošku mrzelo, jako vždy, že nebylo více času.


Integrované bloky - Mirka a Kačka

Tento týden jsme si povídali o písmenku O, k němuž náležel příběh o starém obrazu z půdy a o písmenku U, ke kterému nás ráno v kroužku čekala debata o kouzlech a záhadách, poté jsme si o jedné takové záhadě vyprávěly - plující balvany v Údolí smrti. Děti se dozvěděly, jak si lidé dříve vykládali pohyb těchto kamenů a nakonec i to, jak vědci přišli na to, co se s těmi kameny opravdu děje. Čekalo nás také třídění výstupů - obrázky domů, písmenka do desek. Třída byla plná papírů a děti si navzájem pomáhaly dohledat všechny své výtvory, vnímali jsme společně toto třídění jako očistný rituál, ne nadarmo se říká čisto doma (v našem případě ve třídě), čisto v hlavě.Matematika - Iva a Kačka

Tento týden jsme společně začali pronikat do světa rytmů a logických posloupností. Poznali jsme, že i když rytmus nějak začíná, můžeme vytvořit několik různých konců a všechny budou k začátku sedět.
Projekty - Mirka a Kačka

V projektech stále pracujeme na našem třídním projektu, zjišťujeme nové informace a navrhujeme na základě nich vhodná řešení problémů, které mohou nastat při realizaci projektu. Je to fuška, ale cítíme, že projekt společně dotáhneme do zdárného konce.
Angličtina - Renča, Mirka, Kačka

Tento týden jsme se začali zabývat předložkami - IN, UNDER, NEXT TO a ON. Předložky jsme si procvičili vlastním tělem nebo hrou se žabákem a krabicí. Nechyběly ani oblíbené písničky a hra Boats.
Art - Kačka a Lukáš

Tento týden děti zažily velký krok k samostatnosti, když si za pomocí injekční stříkačky mohly samy nabírat barvu ze sklenic do svých kelímků. Zároveň si děti mohly namíchat své vlastní odstíny barev z barev, které již znají. Zopakovali jsme si společně všechny kombinace, které jsme již za prvních sedm týdnů poznali. Téma obrázku bylo ztvárnění podzimu, poslechli jsme si k tomu i skladbu Podzim z cyklu Čtvero ročních dob od Antonia Vivaldiho.


Čtenářská dílna - Kačka

Tento týden jsme se věnovali upevnění pojmu postava - povídali jsme si o svých oblíbených filmových postavách a následně jsme postavy ve dvojicích pantomimicky ztvárňovaly. Podařilo se nám téměř všechny postavy uhodnout. Příště nás čeká debata o postavách z oblíbených knížek dětí.


Den venku - Mirka a Zuzka

Den venku byl tentokrát slavnostní, holčičky přišly v sukýnkách, kluci měli parádní košile s motýlky. Vydali jsme se do centra Prahy na představení Tučňáci v Rudolfinu. Usadili jsme se v obrovském nádherném sále, pro mnohé byl jen ten prostor nečekaným zážitkem. A co teprve když se ozval orchestr! Dozvěděli jsme se, jakou moc hudba má a že dokáže vyjádřit spoustu emocí. Některé jsme hádali a spolu s hudbou prožívali. Učili jsme se zahnat strach, správně dýchat a také jsme si společně zazpívali. Cestou do metra jsme znovu viděli Karlův most, kde jsme byli v září, i Pražský hrad. A jízdu metrem i po eskalátorech už zvládáme skvěle.Škola Můj Projekt – základní škola Praha, s. r. o. 

Chomutovická 1443/4

149 00 Praha 4

+420 608 948 311

skola@smp-jm.cz

Kontakt do družiny: +420 602 255 727

IČ: 24736490

IZO: 181033518

ID datové schránky: z5fud8i

Zásady ochrany osobních údajů

Žádost subjektu údajů

 

KURZY PRO VEŘEJNOST

  • Facebook - White Circle

© 2014–2020