23.–26. 9. 2019

Aktualizace: 8. říj 2019

Integrované bloky - Mirka a Kačka

V ITB jsme se tento týden věnovali našemu měsíčnímu tématu, římským číslicím. Prožívali jsme jejich tvar všemi různými částmi těla, kreslili jsme si je prstem na záda, na ruce. Římskou trojku jsme poté prochodili, proběhli, proplazili nebo třeba proletěli vzduchem a ke konci týdne nás zajímala otázka, čeho je na světě tři?

A jaké byly odpovědi? Tři bratři, tři čuníci, tři dírky v kokosu, tři časy - minulost, přítomnost, budoucnost, tři příbory - lžíce, nůž a vidlička.Projekty - Mirka a Kačka

Tento týden jsme intenzivně pracovali na našem třídním projektu. S dětmi jsme dávali dohromady, co nás baví a zajímá. Nakonec jsme sesbírané činnosti rozřadili do 4 témat - sport, rukodělné činnosti, pomáhání ostatním a škola. Děti se poté ve skupinách zamýšleli nad projekty, které by v sobě propojovaly všechna čtyři témata a vypadá to, že už se náš společný třídní projekt začíná rýsovat.
Angličtina - Renča, Mirka, Kačka

V angličtině jsme se opět zaměřili na poslech, ale hlavně mluvení. Trénovali jsme základní konverzaci s použitím vět “Hello, how are you today?”, “I’m fine, thank you”. “What’s your name?”, “I am Stella”. Naučili se novou písničku How are you, ke které jsme si vyrobili i prstové maňásky a seznámili se tak s postavami, které nás budou angličtinou provázet až do 6.třídy.


Art - Kačka, Lukáš

Tento týden pozvala žlutá barva na svou narozeninovou oslavu modrou barvu. Jak tak spolu žlutá s modrou skotačily, najednou se objevila zelená. Dohromady už známe tedy 4 barvy. Tématicky jsme si zazpívali i zatančili na písničku Travička zelená. Nakonec jsme s dětmi diskutovali v návaznosti na minulý týden, zda by změnily svou volbu, když si vybraly barvu pokoje, objevilo se spousta změn ve prospěch zelené. Udělali jsme i průzkum a nejvíce hlasů dostala barva zelená a modrá. Zazněla od dětí však i myšlenka, že si vybrat nedokáží a že svět je krásný, když je barevný.


Čtenářská dílna - Kačka a Anežka

Tento týden na nás ve čtenářské dílně čekal první čtenářský úkol. Děti poslouchaly pohádku Tři přadleny a při druhém poslechu měly za úkol vybrat si nějaký výjev z pohádky, který nakreslí. Poté jsme si pohádku převyprávěli a řadili jsme společně obrázky tak, jak šly výjevy v příběhu za sebou.Škola Můj Projekt – základní škola Praha, s. r. o. 

Chomutovická 1443/4

149 00 Praha 4

+420 608 948 311

skola@smp-jm.cz

Kontakt do družiny: +420 602 255 727

IČ: 24736490

IZO: 181033518

ID datové schránky: z5fud8i

Zásady ochrany osobních údajů

Žádost subjektu údajů

 

KURZY PRO VEŘEJNOST

  • Facebook - White Circle

© 2014–2020