25. - 29. 11. 2019 Jak jsme se měli v družině a v klubu

Aktualizace: 22. pro 2019

V lese

V pondělí jsme vyrazili s dětmi opět na naše oblíbené místo do Kunratického lesa. Celý den nás provázelo téma “Becky”. Měla totiž narozeniny. A protože ji děti mají moc rády, rozhodly se, že jí dají různé dárečky. Nejprve se s dětmi převažovala na houpačce. Když nás převažování přestalo bavit, hledali jsme rovnováhu. Zdál se to úkol nadlidský. O to byla radost větší, že se nám to povedlo. Mezi tím jiné děti pro Becky v lese obnovily labyrint, který jsme vyráběli minulý týden. Děvčata z první třídy vytvořila krmítko pro zvířátka. Už se těšíme, až tam v zimě zvířátkům přineseme potravu. Když nás to v lese přestalo bavit, přesunuli jsme se na hřiště, kde kluci darovali Becky hru ve fotbale. Děvčata si zatím užívala prolézačku a provazovou probíhačku.

V úterý jsme vyrazili do Milíčovského lesa a zase jednou po dlouhé době jsme se potkali i se staršími dětmi. Z vyřezávání se stalo objevování a zkoumání kůrovců a toho, jakým způsobem vytvářejí ve dřevě chodbičky. Kluci nám všem připomněli hru na “krvavé koleno”.


V dílničkách

V dílničkách celý týden pokračujeme ve vyrábění výrobků s vánoční tematikou na adventní jarmark. Výrobky pomalu přibývají. Už teď se těšíme, jak budou vypadat na stáncích.

V pondělí jsme vyráběli se Zuzkou a Jančou T. závěsy a dečky z vlny. Ve středu jsme si užili venku s Janou H. stříkání šišek a dalších přírodnin, které jsme přinesli z lesa, zlatou barvou. Kromě zlaté barvy jsme zkoušeli výrobky také zasněžit. Až uschnou, přiděláme je na vánoční závěsy.

Ve čtvrtek jsme s Jančou T. a Janou H. ještě tvořili vánoční koule z recyklovaného papíru. Stala se z nás taková malá manufaktura. Někdo muchlal papír a balil ho do alobalu, jiní malovali a další zdobili. A co jsme nestihli nazdobit ve čtvrtek, dodělali jsme v pátek. V pátek jsme navíc měli dílničku i s Lukášem. Učil nás, jak se plstí. Chtělo to opravdu hódně trpělivosti, která stála za to :)


Uvnitř školy

Když si zrovna neužíváme dílničky a nejsme na pravidelných kroužcích, je čas pro volnou hru. Prvňáčkové si tento týden užívali ve své třídě nový klavír. A když hrál zrovna někdo jiný, tak se stavělo z kaply. U druháčků ve třídě se staví domečky z polštářů a dek. Nezapomínáme ani na své oblíbené deskovky. K tomu se občas rozezní klavír s nějakou krásnou koledou. Je nám tak dobře, že se nám ani domů nechce.


Na zahradě

Počasí nám přeje. Celý týden jsme hráli fotbal na zahradě. Když někdo obsadil fotbalové hřiště, mohli jiní hrát florbal. Nejvíc to kluky bavilo, když se k nim přidal nějaký dospělák. A kdo nerad běhá za míčem, užívá si houpání na houpačkách a opuštěné stromy. Většině dětí je totiž zima a raději jsou v dílničkách a hrají si vevnitř. Starším dětem zima vůbec není. Jak to poznáme? Protože stále nadšeně hrají ping-pong venku. Je krásné pozorovat, jak jejich zápal pro hru strhává i mladší děti, které se k nim postupně přidávají. Obíhačka se pak hraje společně a nikomu nezáleží na tom, z jaké třídy vlastně je.

Škola Můj Projekt – základní škola Praha, s. r. o. 

Chomutovická 1443/4

149 00 Praha 4

+420 608 948 311

skola@smp-jm.cz

Kontakt do družiny: +420 602 255 727

IČ: 24736490

IZO: 181033518

ID datové schránky: z5fud8i

Zásady ochrany osobních údajů

Žádost subjektu údajů

 

KURZY PRO VEŘEJNOST

  • Facebook - White Circle

© 2014–2020