27.01.2020 - 30.01.2020

Integrované bloky - Kačka, Mirka

Tento týden jsme se s dětmi zaměřili na poznávání času. Čím je možné čas měřit, jak se čas zapisuje. Jaké máme druhy hodin a jak z hodin poznat, kolik je hodin. Děti si mohli pomocí příběhu Elišky vyzkoušet nastavování hodin na tréninkových hodinách a celkově jsme dovednost poznávání času hodně trénovali.


Matematika - Kačka, Mirka, Iva

Ve středu proběhlo vrstevnické učení - děti ze čtvrté třídy si (podle pracovních listů) pro své spolužáky z první třídy, připravily čtyři různé aktivity zaměřené na krychlové stavby - stavba podle podlažního plánu, zakreslení stavby do podlažního plánu, odhad počtu krychlí ve stavbě a následné ověření odhadu a stavba podle obrázku. V první části bloku proběhla příprava a rozdělení do skupinek. Poté děti společně pracovaly a procházely postupně všemi čtyřmi stanovišti. Nakonec proběhla reflexe, ve které jsme se shodli, že si takový způsob učení rádi zopakujeme.


Projekty - Mirka, Kačka

Děti pokračují v individuálních projektech. Tento týden dvě děvčata dokončila krokovací pás, který využijeme v hodinách matematiky. K závěru se chýlí i další projekty - krmítkobudka nebo knížka o Harrym Potterovi.Angličtina - Renča

V tomto týdnu jsme ukončili téma tělo. Zopakovali jsme si celou slovní zásobu, zahráli si opakovací hry, zazpívali a zatančili si na píseň Head Shoulders Knees and Toes. V dalším měsíci se zaměříme na slovní zásobu Wild animals.


Čtenářská dílna - Honza

S dětmi jsme pokračovali ve čtení knihy Kristýnčina postýlka. Tentokrát jsme s dětmi sdíleli, jak je dobré říkat pravdu a proč. Poté prostřednictvím nového města “JenTvoje” děti zjistily, že mít vše jen sám pro sebe je krátkozraké.


Konec pololetí - Mirka, Kačka

Ve čtvrtek ráno jsme se s dětmi ve slavnostní náladě sešli ve třídě. Povídali jsme si o tom, že máme za sebou první polovinu první třídy a že se těšíme , co zažijeme dále. Také jsme si povídali o tom, že v jiných školách děti dostávají vysvědčení. Dále jsme se vydali do jídelny, kde se konalo celoškolní setkání, na kterém se oceňovala práce dětí i dospělých. Den jsme zakončili úklidem krabic a vydali jsme se vstříc prodlouženému víkendu.Škola Můj Projekt – základní škola Praha, s. r. o. 

Chomutovická 1443/4

149 00 Praha 4

+420 608 948 311

skola@smp-jm.cz

Kontakt do družiny: +420 602 255 727

IČ: 24736490

IZO: 181033518

ID datové schránky: z5fud8i

Zásady ochrany osobních údajů

Žádost subjektu údajů

 

KURZY PRO VEŘEJNOST

  • Facebook - White Circle

© 2014–2020