4.11.2019 - 8.11.2019


Výlet na Vyšehrad - Jana, Janča, Lukáš, Becky

V úterý byl pro celou školu velký den - den Triád. Rodiče se setkávali s učiteli a od 3. třídy také s dětmi. Pro prvňáčky a druháčky to byla již druhá možnost prožít společné dobrodružství a více se seznámit. Tentokrát jsem společně s družináři vyrazili na Vyšehrad. Výlet to byl opravdu povedený. Užili jsme si společnou cestu v metru. Užili jsme si místní hřiště, které stráží Krokovy dcery a další hrdinové z českých bájí a pověstí. Na travnatých plochách se z nás na chvilku stali ovečky, vlci a salaše. Všichni jsme si zaběhali a o trošku více se poznali. Kdo zrovna nechtěl hrát, stavěl domečky z listí nebo zkoumal blízké okolí. Prošli jsme se po hradbách, podívali se na Vltavu, Hradčany a zamávali labutím. Po prozkoumání soch bájných hrdinů, které stojí v hlavním parku jsme ve hrách zjišťovali, jací jsme a co máme rádi. Teď už víme, kdo má doma mazlíčky, jakou barvu máme rádi a spoustu dalších zajímavostí. Abychom se před odjezdem domů trošku zklidnili, navštívili jsme v tichosti hřbitov a měli tak možnost objevit jména slavných umělců, politiků vědců a jiných. Například na hrobě Bedřicha Smetany jsme si mohli přečíst jeho díla. Než jsme se velmi spokojení a hladoví vydali na cestu do školu, ještě jsme si zahráli poslední hru. A závěry z výletu? Spousta her, o trošku víc známe svoje spolužáky, poznali jsme krásné místo a konečně jsme měli dostatek času, který nám v družině dost často chybí. Společně se tak těšíme na další triádní den.


Integrované bloky - Mirka a Kačka

Integrované bloky jsme tento týden věnovali písmenkům H,D a B. V pondělí jsme si pověděli pohádku o draku a králi, který žije na hradě. Ve čtvrtek jsme si povídali o babičkách, které rády pečou bábovky. Už se z nás pomalu stávají zruční pisatelé.


Matematika - Mirka a Kačka

Tento týden jsme se věnovali počtům a sčítání, počítali jsme, kolikrát kdo tlesknul a naše výsledky jsme zapisovali na tabulky. Také jsme se naučili, jak z papíru vyrobíme čtverec a nakonec jsme si zahráli hru na molekuly. Při zadání ,,Udělejte skupinu, kde je méně než pět molekul” vyvstala otázka - Je pětičlenná skupinka méně než 5? Už se těšíme, až objevíme odpověď.

Projekty - Mirka a Kačka

Na projektech již každý pracuje na svém úkolu. Některé děti vyrábějí výrobky na prodej, jiné zajišťují stánky a organizační zázemí. Každopádně všechny děti pilně a zodpovědně pracují, protože jarmark se blíží.

Angličtina - Renča, Mirka, Kačka, Iva

Začali jsme nové téma My Family a učíme slovíčka mum, dad, brother, sister, grandma, grandpa, baby a písničku Finger family song.


Art - Kačka a Lukáš

Tento týden jsme s dětmi otevřeli téma blížících se Vánoc a vánoční slavnosti, na které budeme vystupovat. Zopakovali jsme si známé koledy a přidali nějaké nové - třeba málo známou katalánskou koledu ,,Fum, fum, fum”. Nakonec si děti připravili akvarelový obrázek jako podklad pro vánoční přáníčko.


Čtenářská dílna - Kačka

Tento týden jsme se věnovali postavě z naší oblíbené knížky, děti si postavu nakreslily a příští týden si přinesou své knihy z domova a budeme přiřazovat obrázky ke knížkám.


Den venku - Mirka a Zuzka

Tento týden jsme se vypravili kousek od školy do centrálního parku. Tam jsme na hřišti zkoušeli a počítali, jak daleko dokážeme doskočit. Šplhali na pavučinu a dole pod ní jsme si zahráli na mouchy a pavouky. Protože byla dost zima, poslední hru jsme přesunuli do školy. Hráli jsme na špióny, kteří museli zjistit a předat tajný kód zapisovateli. Při tom jsme procvičili písmenka, čísla, barvy, vpravo, vlevo a zjistili jsme, že zapsat tajný kód není zas tak lehký úkol, jak by se mohlo zdát.

Třídnická hodina - Mirka

Po dni venku jsme měli třídnickou hodinu. Na ní jsme pracovali se vzpomínkovými hůlkami. Ty nám mají připomínat chvilky strávené v přírodě. Provázkem jsme připevnili na klacíky barvící se listy, drobné větvičky či kamínky, které nacházíme na svých cestách lesem či parkem. Pak jsme reflektovali společně prožitý týden. Na čtvrtku jsme kreslili, co se nám ve škole líbilo a co jsme se nového naučili. To jsme pak sdíleli v společném kroužku. Došlo i na vzájemné oceňování.

Škola Můj Projekt – základní škola Praha, s. r. o. 

Chomutovická 1443/4

149 00 Praha 4

+420 608 948 311

skola@smp-jm.cz

Kontakt do družiny: +420 602 255 727

IČ: 24736490

IZO: 181033518

ID datové schránky: z5fud8i

Zásady ochrany osobních údajů

Žádost subjektu údajů

 

KURZY PRO VEŘEJNOST

  • Facebook - White Circle

© 2014–2020