4. - 8. 11. 2019 Jak jsme se měli v družině a v klubu

V lese

V pondělní lesní družině jsme vyrazili s Janou H. a Becky objevovat nové místo. Tentokrát jsme se vypravili s 1. a 2. třídou k Milíčovskému rybníku. Z rybníka a jeho okolí jsme byli všichni nadšení. Někteří z nás zkoumali s Becky, co se skrývá ve vodě. Ostatní prozkoumávali okolí rybníka. Nadchly nás nádherné kmeny starých stromů. Jedním z nich se dalo prolézt. Kluci stavěli přehradu a zkoušeli, kam až dolétne voda, spadne-li do něj různě velký kámen. Také se stavěly tolik milované domečky. Společně jsme si pak zahráli hru na živly a schovávanou. Při závěrečné reflexi jsme se všichni shodli, že bylo málo času a je potřeba se sem brzy vrátit znovu.

V úterý byl druhý velký triádní den. 1. a 2. třída vyrazila dopoledne s družináři na Vyšehrad. Všichni bez rozdílu jsme se vrátili nadšení a unavení. A tak se po obědě chvilku odpočívalo a do lesa se vyráželo později. To nás ale neodradilo, a tak jsme si na chvilku vyrazili zahrát fotbal aspoň na místní hřiště. A kdo zrovna nehrál, tak si četl nebo sdílel zážitky. Sluníčko už zapadá brzy. Když zapadne, je nám zima. To bývá okamžik návratu. A tak než si nás vyzvedli rodiče, dali jsme si ještě teplý čaj a zahráli pár her na zahradě i uvnitř školy.

Na zahradě

Stále to na zahradě žije, i když už je listopad. Sluníčko nás neopouští a děti zimu skoro nevnímají. Zvlášť když se najde tak super zábava, jako je třeba lanový park mezi stromy, nebo vlastnoručně vyrobená houpačka.

V dílničkách

Tady to bylo tento týden pestré. Vyráběli se ptáčci, závěsní sněhuláci a také jsme začali chystat výrobky na vánoční jarmark. Tentokrát jsme se ponořili do barevných papírů a moře třpytek, vyráběli jsme vánoční přáníčka ;o)

Vevnitř

Pořád je co hrát a povídat a také máme zpátky klavír! Celý pátek jsme hráli a zpívali.

Škola Můj Projekt – základní škola Praha, s. r. o. 

Chomutovická 1443/4

149 00 Praha 4

+420 608 948 311

skola@smp-jm.cz

Kontakt do družiny: +420 602 255 727

IČ: 24736490

IZO: 181033518

ID datové schránky: z5fud8i

Zásady ochrany osobních údajů

Žádost subjektu údajů

 

KURZY PRO VEŘEJNOST

  • Facebook - White Circle

© 2014–2020