6. - 10. 1. 2020 Jak jsme se měli v družině a v klubu

Aktualizace: led 19

V lese

V pondělí jsme se vydali do Kunratického lesa, tam, kde jsme před Vánoci plnili krmítka a krmelec. Zajímalo nás, zda zvířátka naše dárky snědla. Udělalo nám velkou radost, že se o ně stará mnoho lidí a že to, co jsme jim dali, jim chutnalo. Zároveň jsme se dozvěděli něco o tom, jakým způsobem máme zvířátka krmit, abychom po sobě v přírodě nenechávali odpad a neškodili jí. Zbylo i spousta času na společné hry, tentokrát to byly hry kouzelné. Někteří z nás se učili lézt na strom a jiní počítali a obíhali stromy, aby jim nebyla zima.

Další den jsme pro změnu vyrazili do Milíčovského lesa. Vzali jsme s sebou míč, lano a hlavně věc, kterou jsme dostali pod stromeček a na kterou se děti hodně těšily - luk a šípy! Děti už dokázaly samy stanovit pravidla bezpečnosti při střílení. Učili jsme se správný postoj a zkoušeli, kam až šípy doletí. Některé děti nebavilo čekat, až na ně přijde znovu řada, a začaly si luk vyrábět samy z klacků a provázku - a fungoval opravdu dobře! Starší kluci už dostřelili tak daleko, že jsme měli docela namále, abychom všechny šípy zase našli ;o)


V dílničkách

Ve středu jsme vyráběli sněhové vločky z tyček do uší. Zapojilo se opravdu hodně tvořivých ruček a některé byly i klučičí! Ve čtvrtek jsme v dílničkách tvořili tučňáky a v pátek se opět plstilo, tentokrát se barevné kousky vlny objevily holčičkám i jako ozdoba ve vlasech.Na zahradě

Fotbal se hraje za každého počasí. V okamžiku, kdy začalo pršet, se z toho stal velmi blátivý zápas. O to s větším zápalem děti hrály, než jsme je zahnali do tepla. Deštivé počasí neodradilo ani pingpongové nadšence. Trénink probíhal na zapisovacím stolku pod stříškou u vchodu. Další dny už bylo na zahradě příjemně i sluníčko na nás vykouklo. Zabavili jsme se s lanem, oštěpem i obručemi.


Vevnitř

Tvoříme, stavíme polštářové domečky, čteme, zkoušíme nové hudební nástroje. Děti nadšeně objevují nové společenské hry, které jsme si rozbalili pod stromečkem.Škola Můj Projekt – základní škola Praha, s. r. o. 

Chomutovická 1443/4

149 00 Praha 4

+420 608 948 311

skola@smp-jm.cz

Kontakt do družiny: +420 602 255 727

IČ: 24736490

IZO: 181033518

ID datové schránky: z5fud8i

Zásady ochrany osobních údajů

Žádost subjektu údajů

 

KURZY PRO VEŘEJNOST

  • Facebook - White Circle

© 2014–2020