Druhá třída: Druhý týden 9. - 13. 9. 2019

Pondělní ráno jsme zahájili společně v ranním kruhu. Trošku jsme změnili tleskačku na těžší verzi a pořádně si zazpívali naši zářijovou písničku. Pak jsme dostali krásné nové učebnice do matematiky a seznámili jsme se s nimi. Vrátili jsme se k úlohám z pátečního hřiště. Naši pozornost pak zaujal “Strom přání a očekávání” v kobercovém koutku. Vystřihli jsme si z papíru různé druhy ovoce, do kterého jsme napsali, co všechno bychom se chtěli naučit nebo bychom chtěli ve škole zažít. Ovoce jsme pověsili na strom a doufáme, že se nám do podaří co nejvíce sklidit.


Také nás čekala naše první bajka. Poslechli jsme si vyprávění o vlku a koze a vybrali jsme první dvojici, která si na středu připraví podle bajky divadlo.

Po úvodní hodině angličtiny jsme se pustili do prvních projektů. Zopakovali jsme si, jak projekty plánovat, na co všechno musíme myslet a také jsme zavedli trošku nový systém, kdy si děti do svých projektových sešitů samy zaznamenávají čas strávený na projektu a činnost, kterou za projektovou hodinu dělaly.


V úterním ranním bloku jsme se vrátili k práci s tabulkou a k autobusu. Ve třídě jsme rozmístili zastávky: Autobusové nádraží, Banka, Cukrárna, Domov důchodců a Elektrárna - konečná stanice. Jezdili jsme autobusem podle zadání z učebnice a zkoušeli dopočítat, kolik cestujících nakonec z autobusu vystoupí. Dnešní bajka byla opět o koze a vlku s tím rozdílem, že děti doplňovaly vynechaná místa příběhu.

Některé skupinky se s chutí vrhli do svých nových projektů, jedna holčičí parta se vrátila ke svému projektu z minulého roku. Ve třídě panovala velice akční a pracovitá nálada. Můžeme se už teď těšit na novou houpačku na zahradu, na nové obrazy do hudebny a další úžasné věci.

V hudební výchově si děti užily s Honzou rytmické hry v kruhu.Středeční ranní blok jsme věnovali porovnávání. Hledali jsme slova, která se píší s velkým písmenem a taky číselné rodinky, jejichž součet je do 20. Také jsme pracovali v učebnicích a zkoušeli se zamyslet nad úlohami z kouzelné matematické krabičky. Po práci bylo prima divadlo O vlku a koze v podání Bětky a Toma. Děti obdržely svůj první pracovní list s

bajkou, do kterého měly doplnit vynechaná slova. Na konci roku tak děti budou mít list s každou bajkou, kterou jsme si vyprávěli. Ukázalo se však, že forma doplňování slov představuje pro spoustu dětí velice těžký úkol. Proto bude další bajka ve třech verzích obtížnosti a děti si budou moci vybrat podle svého uvážení list, který zvládnou. V českém jazyce jsme si zopakovali pravidla správného sezení při psaní, držení těla a úchop tužky. Křídou jsme kreslili na tabuli různé typy čar a šlo nám to hezky. Taky jsme si zopakovali celou abecedu, připomněli si, jak vypadají písmenka a oprášili básničky z loňska.


Ve čtvrtek máme ráno třídnickou hodinu. Tuto jsme však ještě věnovali organizačním věcem ve třídě. Probrali jsme společně pravidla pro naši třídu, která si děti sepsaly v minulém roce.

Zhodnotili jsme je, vytřídili a formulovali nové zásady. V češtině jsme si pořádně rozcvičili ruce a prstíky, připomněli pravidla pro psaní a zkusili si nakreslit šikmou čáru. Taky jsme se vrátili k včerejší bajce a k vynechaným slovům. Společně jsme vypracovali první část. V projektech se děti s chutí pustily do svých prací a brzy se můžeme těšit na první výsledky.V pátek jsme se po ranním kruhu vydali do Centrálního parku. Na lavičkách jsme se nasvačili a pak si protáhli tělo na lanových průlezkách. Pak jsme se pustili do velmi kreativní činnosti - zopakovali jsme si abecedu.

Velká i malá písmenka a ta jsme pak skládali z kamínků, trávy, větviček, kytiček, nebo je někteří vyrývali do země klacíkem. Na konci nás čekala slavnostní vernisáž s autorským komentářem k jednotlivým dílům. Po návratu do školy a dobrém obědě jsme si zkusili napsat svá první ohlédnutí za celým týdnem, který jsme prožili. Do vlepeného okénka si napíšeme datum a nakreslíme obrázek našeho týdenního “nej”. Dovnitř si pak napíšeme větu, která náš obrázek komentuje. V pátek míváme ještě čtenářský klub. Dnes nás čekala úžasná návštěva Katky Vitáskové, která nás naučila, jak si můžeme zaznamenávat myšlenky a úryvky, které v nás vyvolají nějakou emoci. Děti se pak s chutí začetly do svých knížek a na konci někteří měli možnost prezentovat své úryvky.Škola Můj Projekt – základní škola Praha, s. r. o. 

Chomutovická 1443/4

149 00 Praha 4

+420 608 948 311

skola@smp-jm.cz

Kontakt do družiny: +420 602 255 727

IČ: 24736490

IZO: 181033518

ID datové schránky: z5fud8i

Zásady ochrany osobních údajů

Žádost subjektu údajů

 

KURZY PRO VEŘEJNOST

  • Facebook - White Circle

© 2014–2020