První týden a adaptační kurz 2.–6. 9. 2019

Aktualizace: 4. říj 2019

Po dlouhých prázdninách nastalo konečně první zářijové pondělí. Déšť nám překazil slavnostní zahájení školního roku na zahradě, a proto jsme se všichni společně sešli v naší třídě. V prvním společném kruhu jsme se společně přivítali a seznámili se s novou paní učitelkou Míšou. Také jsme nadšeně sdíleli své zážitky z prázdnin, prozkoumali jsme nové prostory školy a během divadelní scénky si "sbalili" všechny potřebné věci do batůžku na adapťák.


V úterý brzy ráno jsme se společně sešli na vlakovém nádraží a odjeli směrem k Sázavě. Cesta vlakem byla dlouhá a náročná, ale zvládli jsme ji statečně.

Adaptační kurz jsme si užívali v penzionu U Lanovky v krásném prostředí u řeky Sázavy. Po vynikajícím obědě jsme si zahráli pár rozehřívacích a seznamovacích her a vyrazili na výlet ke studánce moudrosti, u které podle pověsti lehával na kamenném lůžku svatý Prokop.

Odpoledne nás ještě čekal boj o tajemné suroviny, ze kterých po jejich řádném smíchání vzniklo zvláštní těsto. Také jsme se pustili do příprav na večerní slavnost - svatbu Tomáše a Bětky. A po večeři nastala ta správná chvíle: děti samy připravily svatební obřad včetně některých svatebních zvyků - házelo se kyticí, gratulovalo a čekala nás svatební hostina.


Na té jsme pekli hady z kynutého těsta na ohni. Byla to velice lepivá zábava. Unavení po celém dni jsme se pak sešli na večerní povídání a čtení bajek na dobrou noc.

Druhý den ráno jsme se před snídaní stihli trošku protáhnout. Pak jsme se sešli na hřišti a společně vybudovali skvělý "bosochodník". Někteří odvážlivci si vyzkoušeli i chůzi po kopřivách. Před obědem jsme se stihli ještě vrátit ke kouzelné studánce a objevili tam dlouhatánskou užovku.
Po obědě jsme si zabalili všechny věci, uklidili pokojíčky, chvilku si ještě pohráli a pak vyrazili na zpáteční cestu k vlaku. Před odjezdem jsme se ještě stihli podívat na lanový most přes Sázavu a pak jsme se začali těšit domů na rodiče a sourozence.
Čtvrteční ráno bylo po návratu do školy dost unavené. Přesto jsme zvládli první hodinu angličtiny s Renčou. Taky jsme se seznámili s rozvrhem na tento školní rok a začali pracovat na zvelebování třídy a na svých projektových sešitech.Každý pátek strávíme den venku. Po ranním kruhu, během kterého jsme se blíže seznámili s našim stromem přání a očekávání, jsme vyrazili na nedaleké hřiště. Věnovali jsme se

matematickým hrátkám – jezdili autobusem, nastupovali, vystupovali a vše poctivě zaznamenávali do tabulky. Také jsme hledali správné cestičky na hřišti a zkoušeli porovnávání podle různých kritérií. S mírným zpožděním jsme dorazili do školy na oběd. Na závěr každého týdne budeme mít jako dáreček čtenářský klub. Ten první byl úžasný. Děti se pustily do čtení svých knížek s takovou chutí, že nechtěly přestat. Avšak v nejlepším se má přestat … a pak začal víkend.

Škola Můj Projekt – základní škola Praha, s. r. o. 

Chomutovická 1443/4

149 00 Praha 4

+420 608 948 311

skola@smp-jm.cz

Kontakt do družiny: +420 602 255 727

IČ: 24736490

IZO: 181033518

ID datové schránky: z5fud8i

Zásady ochrany osobních údajů

Žádost subjektu údajů

 

KURZY PRO VEŘEJNOST

  • Facebook - White Circle

© 2014–2020