2.–6. 9. 2019

Aktualizace: 18. zář 2019

Zvykáme si ve škole


Integrované bloky - Kačka a Mirka

Tento týden jsme s dětmi zjišťovali, jak to u nás ve škole chodí. Zjistili jsme například kudy se chodí na oběd, kde si můžeme hrát a co můžeme dělat o přestávce. Naším velkým tématem byla tento týden pravidla, s dětmi jsme vymýšleli, jaká pravidla bychom ve škole potřebovali, abychom se cítili všichni dobře. Pravidla jsme potom roztřídili do skupin podle zaměření a znázornili obrázkem, aby pravidlům rozuměly i děti, které ještě neumí číst. Navštívili nás i družináři a hravou formou jsme se dozvěděli i něco o pravidlech družiny. Také jsme si osvojili náš ranní rituál se skřítkem Felixem, který v sobě zahrnuje písničku na přivítanou, průpověď i motorické cvičení. Každé ráno kreslíme jednu formu, je to taková naše průprava pro psaní, na konci září formy svážeme do sešitu a děti si je budou moci odnést domů.


Projekty - Kačka a Mirka

V projektech jsme si zatím stihli jen pomalovat krabice, ale příští týden na nás již čekají velké věci. Dozvíme se, co to takový projekt znamená, jak se dělá a také, že nás čeká jeden velký společný projekt.


Angličtina - Renča, Mirka, Kačka

V anglickém jazyce jsme se začali učit základní barvy duhy, počítat do 10, představení se a naučili jsme se písničky - Count to 10, Hello a Rainbow.


Art - Kačka

Celý Art se nesl v duchu modré barvy, zazpívali jsme si písničku Holka modrooká, ke které jsme rázem přidali i krátký taneček, potom jsme pomocí modrého šátku objevovali bílý neobarvený svět a nakonec jsme si to, co jsme prožili, namalovali mokrým a modrým akvarelem, na konci jsme si prohlíželi obrázky a povídali jsme si o tom, jak na nás modrá barva působí.


Den venku - Zuzka a Mirka

Začali jsme v ranním kroužku, řekli jsme si pár pravidel pro pohyb venku, na přechodech, v autobusu a v metru. Děti se před školou seřadily do dvojic a celý den měly za úkol hlídat si svého kamaráda. Samy se spočítaly a vyrazili jsme na autobus - tím začala první hra: na sardinky. Na Opatově jsme přestoupili na metro a na cedulích si ukazovali, kterým směrem pojedeme. Vystoupili jsme na Roztylech a vydali se do lesa. Dozvěděli jsme se, že ročně sem přijdou 2 miliony návštěvníků! Cestou jsme si povídali nebo hráli hry (Já si myslím, šlapali do rytmu...). Našli jsme hřiště s obrovskou sekvojí, moc se nám tam líbilo. Dali jsme si sváču a volnou hru. Zahráli jsme si hru s míčem na jména, Obr honí trpaslíka, některé děti hned stavěly lesní domečky, jiní si hráli na honěnou.Rychle nám to uteklo a byl čas na návrat do školy. Protože jsme se těšili na oběd, tak nám cesta rychle ubíhala. V pořádku jsme všichni dorazili zpět, někdo byl tak unavený, že skoro nedošel na oběd. Jsme rádi, že jsme objevili krásné místo na hraní a zvládli dobrodružnou cestu!Škola Můj Projekt – základní škola Praha, s. r. o. 

Chomutovická 1443/4

149 00 Praha 4

+420 608 948 311

skola@smp-jm.cz

Kontakt do družiny: +420 602 255 727

IČ: 24736490

IZO: 181033518

ID datové schránky: z5fud8i

Zásady ochrany osobních údajů

Žádost subjektu údajů

 

KURZY PRO VEŘEJNOST

  • Facebook - White Circle

© 2014–2020