16.–20. 9. 2019

Aktualizace: 4. říj 2019

Integrované bloky - Mirka a Jana

V rámci integrovaných bloků jsme společný čas věnovali procvičování forem a psaní římských číslic - procvičování forem je důležitým krokem k zvládnutí vlastního psaní. Říkali jsme si o tom, jak se mění formy, když spěcháme a jsme netrpěliví, nebo naopak, jak formy vypadají, když jsme spíše pomalejší a cílevědomě se soustředíme. Při římských číslicích jsme si povídali příběh, hledali co vyjadřuje počet v našich představách a v běžném jazyce (jedno srdce, slunce, měsíc; dvě boty, dve ruce apod.).


Projekty - Mirka, Jana, Honza

Na projektech jsme sumarizovali principy projektové práce. Pracovali jsme ve dvojicích - navrhovali projekty knižního stojánku, které jsme pak představovali a povídali si o nich. Na minulý týden jsme navázali společnou prací - jako třída jsme udělali plán týdne - rozvrh. Vysvětlili jsme si, co je rozvrh, k čemu slouží a jak ho číst. Každé dítě vypracovalo jednu hodinu, pak jsme jednotlivé dílky rozvrhu dávali dokopy. Rozvrh nám teď visí nad tabulí. Také jsme se naučili udělat stonožku - koordinovaně se seskupit kdybychom se ocitli v ohrožení, například v důsledku požáru (nácvik evakuace).


Angličtina - Renča, Mirka

V tomto týdnu jsme se naučili slovní zásobu na téma Školní pomůcky, chant a písničku. Propojili jsme tak i již naučenou slovní zásobu barev a čísel. Vyzkoušeli si 1.poslech a hru na speaking.


Art - Kačka, Jana

Tento týden naši třídu zaplavila barva červená. Nejprve jsme si zazpívali a zatančili s červenými šátky na písničku Červený šátečku a poté přišel čas si červenou barvu namalovat a poslechnout si u toho vyprávění, jak červená barva objevuje bílý svět. Na závěr děti velmi zaujala diskuze, jaký pokoj by si děti vybraly - žlutý, modrý nebo červený, a proč.


Den venku - Zuzka a Mirka

Den venku věnujeme seznámením se s různými místy v okolí naší školy, které se nám stanou místy pro další učení. Tento týden jsme Den venku strávili v Milíčovském lese. Měli jsme za úkol najít 5 různých listů a 5 plodů. Ty jsme si pak vystavili a povídali si o nich. Část dne jsme strávili v ZOO koutku, kde jsme viděli nutrie, poníka, králíky či různé ptáčky.
Škola Můj Projekt – základní škola Praha, s. r. o. 

Chomutovická 1443/4

149 00 Praha 4

+420 608 948 311

skola@smp-jm.cz

Kontakt do družiny: +420 602 255 727

IČ: 24736490

IZO: 181033518

ID datové schránky: z5fud8i

Zásady ochrany osobních údajů

Žádost subjektu údajů

 

KURZY PRO VEŘEJNOST

  • Facebook - White Circle

© 2014–2020