Přestup do školy
Přestup je možný kdykoliv v průběhu školního roku

Od toho, aby Vaše dítě chodilo do školy zase rádo a zažívalo smysluplné vzdělávání, Vás dělí čtyři kroky. Odpovíme si na otázky: Jsme ta pravá škola pro Vaše dítě? Jaké jsou jeho vzdělávací potřeby? Bude se mu ve škole líbit? Je nastaveno na způsob výuky, který ve škole používáme? Aktuálně obsazujeme několik míst v těchto třídách:

Zvažujete docházku na druhý stupeň školy od září 2020/21?Doporučujeme přestup do 5. třídy ještě v tomto školním roce. Vaše dítě bude mít více času se adaptovat na kolektiv třídy, způsob výuky a celkově fungování školy. 

 
Průběh přestupu

1

Jsme škola pro Vaše dítě?

motivační rozhovor

Je pro nás důležité vědět, zda jsme pro Vás a Vaše dítě ta pravá škola. Jaké máte představy o vzdělávání svého dítěte? Co od školy očekáváte? Jak k dítěti doma přistupujete? Můžeme mu totéž nabídnout ve škole? Soulad našich přístupů zjišťujeme pomocí Q-Sort analýzy a následného rozhovoru s Vámi. Chceme si být opravdu jisti, že to, co hledáte, Vám skutečně můžeme nabídnout. Přineste s sebou portfolio či sešity dítěte (z českého jazyka a matematiky), abychom viděli, jak pracuje. Na analýzu a rozhovor si vyčleňte přibližně 2 hodiny času.

2

Bude se mu ve škole líbit?

týden na zkoušku

Jak to ve škole vypadá? Budu se tam cítit dobře? Jaké jsou ve třídě děti? Bude mě to tam bavit? Co znamená, že se tam učí jinak?.. Rozumíme obavám a otázkám, které si děti před přestupem kladou. Vplynutí do nového prostředí může být emocionálně náročné. Aby Vaše dítě tuto situaci zvládlo co nejlépe a na přestup bylo naladěné, je důležité, aby školu zažilo na vlastní kůži. Aby poznalo, jak to v ní vlastně funguje. Získá tak jedinečnou příležitost nasát atmosféru školy a způsob práce ve třídě. S novou situací se pak mnohem lépe vyrovná. Děti v naší škole této situaci rozumějí, na návštěvy jsou zvyklé a k případným budoucím kamarádům se chovají s respektem.

3

Jaké jsou jeho potřeby?

doporučení odborníka

Ve škole respektujeme individuální potřeby a způsob učení dětí. Jaké jsou u Vašeho dítěte? Budeme je schopni naplnit s ohledem na stávající kolektiv třídy, o kterou máte zájem? Má Vaše dítě případné nároky na integraci či jiné speciální vzdělávací potřeby? Abychom mu mohli zajistit tu nejlepší péči a vzdělávací podmínky,  je možné, že Vás po ukončení zkušebního pobytu požádáme o zajištění zprávy o dítěti od speciálního pedagoga či psychologa. Děkujeme za pochopení.

 

Předpoklady pro začlenění Vašeho dítěte do kolektivu třídy

4

Jdeme do finále..

zpětná vazba a případný podpis smlouvy

Ještě s čerstvými zážitky, tedy v týdnu bezprostředně následujícím po návštěvě Vašeho dítěte ve škole, se opět sejdeme. Zajímá nás, zda i po osobní zkušenosti Vaše rozhodnutí o přestupu trvá. Je pro nás důležité, aby Vaše rozhodnutí bylo vědomé a s ohledem na všechny okolnosti. Vás bude jistě zajímat, jak to vidíme my. Budeme schopni Vašemu dítěti zajistit tu nejlepší možnou péči vzhledem k jeho potřebám? Jak se mu u nás líbilo? Jak reagovalo ve výuce? V případě souhlasu na obou stranách začneme řešit formální náležitosti přestupu, vč. podpisu smlouvy.

MÁTE ZÁJEM O PŘESTUP? NAPIŠTE NÁM!

Škola Můj Projekt – základní škola Praha, s. r. o. 

Chomutovická 1443/4

149 00 Praha 4

+420 608 948 311

skola@smp-jm.cz

Kontakt do družiny: +420 602 255 727

IČ: 24736490

IZO: 181033518

ID datové schránky: z5fud8i

Zásady ochrany osobních údajů

Žádost subjektu údajů

 

KURZY PRO VEŘEJNOST

  • Facebook - White Circle

© 2014–2020